mgr inż. Katarzyna Korcz

Dieta niwelująca:

Dietoterapia w schorzeniach:

O mnie

Cześć, jestem absolwentką kierunku Biotechnologii i Analizy Żywności na Politechnice Gdańskiej oraz Studiów Podyplomowych z Dietetyki na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia z różnych dziedzin dietetyki w tym prestiżowy kurs SOIT (School of  Insulinopornity Therapy), który nadaje certyfikat dietetyka przyjaznego insulinoopornym. W swojej kilkunastoletniej praktyce zawodowej  jako biotechnolog zajmowałam się, zagadnieniami żywności funkcjonalnej, szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa żywności i żywienia oraz wdrażaniem i nadzorowaniem procesów produkcji żywności. Dodatkowo jako dietetyk prowadzę prywatną praktykę dietoterapii. 

Wiedza z zakresu kilku pokrewnych dziedzin bardzo pomaga mi w pracy i pozwala spojrzeć szeroko na problemy moich Klientów.  Specjalizuję się w dietoterapii insulinooporności i innych zaburzeń gospodarki glukozowo-insulinowej. Ponadto zajmuję się osobami z problemem nadwagi, otyłości, zespołem metabolicznym i innymi chorobami dietozależnymi.

Indywidualne podejście

Do moich podopiecznych podchodzę holistycznie czyli całościowo. Interesuje mnie nie tylko co jedzą, ale również jak śpią, odpoczywają czy pracują. Szukam przyczyn występujących dolegliwości i staram się je wyeliminować, bo tylko w ten sposób można trwale usunąć problem. 

 

Wierzę, że motywację i zasoby do trwałej zmiany każdy człowiek ma w sobie, ja staram się je wydobyć i uświadomić je podopiecznemu. Dążę do wypracowania u moich pacjentów  zmian żywieniowych , które będą mogli stosować przez całe życie już bez mojej pomocy.

Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które pragną przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, zmienić lub skorygować swoje nawyki żywieniowe, poprawić sylwetkę.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć zmianę, co zrobić, żeby wprowadzone zmiany były trwałe, jeśli chcesz zacząć budować dobre relacje z jedzeniem, a może jesteś już zmęczona/y rozmaitymi, niedziałającymi dietami,  serdecznie zapraszam do współpracy.

Droga do sukcesu

Zmiana nawyków żywieniowych zawsze jest procesem , w którym systematyczność i determinacja odgrywają najważniejszą rolę. Konieczne będzie indywidualne zdefiniowanie co dla mnie jest sukcesem, a następnie podążanie w jego kierunku metodą małych lub większych kroków.